GELYFLOW CuMnZn
GELYFLOW CuMnZn

Mikroelementinės gelio pavidalo trąšos, suspensija

Gelio pavidalo koncentruotos trąšos, kurios aprūpina augalus svarbiais mikroelementais – variu (Cu), cinku (Zn) ir manganu (Mn).
Stimuliuoja augalo medžiagų apykaitos procesus ir fotosintezę. Sumažina neigiamą išorinių abiotinių ir biotinių veiksnių poveikį. Stimuliuoja fiziologinius procesus, tokius kaip žydėjimas, vaisių vystymasis ir kt.

Mn – manganas atlieka keletą augaluose nepakeičiamų funkcijų, o jo trūkumas neigiamai veikia bet kokį derlių, o javai, kukurūzai ir žolės yra ypač jautrūs mangano trūkumui. Mangano yra dirvožemyje, tačiau jis dažnai būna susijungęs su junginiais, kurių augalas nepasisavina.
Mangano trūkumas dažnai pastebimas lengvos granuliometrinės sudėties, durpiniuose, šarminiuose ar neseniai kalkintuose, taip pat silpnos struktūros dirvožemiuose.
Mangano trūkumas taip pat dažnai pastebimas lauke esant nepalankioms augimo sąlygoms – šaltuoju, sausu ir karštu periodu arba per didelės drėgmės sąlygomis.
Manganas dalyvauja chlorofilo ir baltymų sintezėje, fotosintezės procese. Sudėtyje yra fermentų, atsakingų už ląstelių dalijimąsi. Pagerina augalų atsparumą.

Zn – būtinas augalų augimą reguliuojančio hormono – auksino apykaitai, labai svarbus formuojantis šaknims. Skatina augalų atsparumą ligoms.
Dėl cinko trūkumo varpose ir burbuolėse susidaro tuštumos – nesusidarę grūdai.

Cu – būtinas fotosintezei, ląstelių kvėpavimui, baltymų sintezei ir angliavandenių susidarymo procesams. Labai svarbu formuojantis vaisiams, didina grūdų skaičių varpoje. Įtakoja kamieno stiprumą, skatina atsparumą ligoms.
Be minėtų elementų, varis taip pat labai svarbus ankštinėms daržovėms ir bulvėms. Iš javų vario trūkumui jautriausios yra avižos ir miežiai.
Trūkstant mikroelementų, sutrinka daugelis fiziologinių procesų augaluose, o tai mažina derlių. Mikroelementus reikia naudoti profilaktiškai, kol ant augalų nepastebėta trūkumo požymių, nes tuo momentu dalis derliaus potencialo jau yra prarasta.

NAUDOJIMAS:

Purškimas per lapus – ankstyvose augalų augimo stadijose, kai yra pakankamai didelis lapų plotas purškimui.
Javai: nuo 4-6 lapų iki 39 augalų vystymosi stadijos, 1-3 purškimai. Dozės: 0,2-0,3 L/ha.
Kukurūzai: 1-2 purškimai 3-8 lapų vystymosi stadijoje. Dozavimas: 0,2-0,5 L/ha.
Žieminiams javams vienas purškimas rudenį 0,3 L/ha doze, geresniam augalų paruošimui žiemoti. Pavasarį žiemkenčiams, atsinaujinus vegetacijai, ir vasariniams: 1-2 purškimai pagal poreikį 0,2-0,3 L/ha doze.

SUDĖTIS:

Varis (Cu)  4,7 % m/m (84,6 g/l)
Manganas (Mn)  19,4 % m/m (349,2 g/l)
Cinkas (Zn)  8,4 % m/m (151,2 g/l)
Tankis  1,8 g/l
pH (0,1%)  8